Turgay KARAKURT
0 537 880 95 57
E-Mail:
sakaryadalgicpompa@gmail.com

Kuyu Bakımları

Kuyu Bakımları

Su sondajı yapılarak yer altı suyunun elde edildiği kuyuların, verimli biçimde işlevini yerine getirebilmesi için kil ve siltli zeminlerde her yıl, kaya ortamında ise 2 yılda bir kuyu bakımı yapılması gerekir. 

 

Bakım yapılmadığı taktirde verim düşmeye başlayacaktır. Sakarya Dalgıç Pompa olarak kuyu bakımı ve kuyu temizliği konusunda tecrübemiz, uzman personelimiz ve gerekli ekipmanlarımızla hizmetinizdeyiz.

 

1- Kuyu Bakımı Neden Yapılır? 

 

- Kuyu bakım işlemi su kuyusunun ve dalgıç pompanın ömrünü uzatır. 
- Kuyu içine giren su miktarını arttıracağından kuyu daha verimli olacaktır. 
- Su kuyusu içindeki bakterileri temizler. 
- Kuyu cidarında bulunan oksitlenmiş maddeleri dışa atar. 
- Pompanın çektiği kum miktarını düşürür ve dalgıç pompanın fanlarında meydana gelen aşındırıcı etkiyi azaltarak pompanın tulumba ömrünü uzatır. 
- Kuyu temizlik işlemi kuyuya fazla kum dolmasını engeller ve su kuyusu çökme olasılığını azaltır. 
- Kuyunun tabanında oluşan dolguyu temizler. 

 

Sakarya Dalgıç Pompa Kuyu Bakım Servis Hizmeti ile kuyularınızın ve kuyu ekipmanlarının, daha verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

 

2- Kuyu Bakımı Nasıl Yapılır? 

 

- Sondaj kuyusunun bakımı havalı sistem yardımıyla yapılacaktır. 
- Bakım makinesinin gelmesi ile öncelikle dalgıç pompanın sökme işlemi yapılacaktır.
- Kuyu tabanına kadar içeriye sulfateks PAI (sondaj köpüğü) ve hava borusu indirilir. 
- Kuyu temizlik işlemi bittikten sonra temizlik boruları sökülecek, dalgıç pompa, borular, kablolar, kumanda panosu gibi ekipmanlar Sakarya Dalgıç Pompa servis ekibi tarafından kontrol edilecek ve kuyu sahibine rapor yardımıyla yapılan tüm işlemler anlatılacaktır. 

 

3-Kuyu Bakımı Yapılırken kuyu sahibi nelere dikkat etmelidir? 

 

 -  Kuyunun bakımı yapıldıktan sonra dalgıç pompa, borular, kablolar, kumanda panosu gibi ekipmanlar da servis ekibi tarafından kontrol edilmelidir.

 

- Hiçbir çözücü kullanmadan dalgıç pompaya dokunmadan sadece montaj ve demontaj yaparak hava vererek yapılan bakımlara aldanılmamalıdır.

 

- Kuyu Bakımı demek aynı zamanda dalgıç pompanın, boruların, kabloların, kumanda panosunun ve hattınızın da bakımının yapılması anlamına gelmektedir.

 

- Bakım yaptırmak isteyen bir kuyu sahibi sadece birim fiyat sorarak değerlendirme yapmak hatasına asla düşmemelidir. Çünkü önemli olan en ucuzu almak değil, en iyiyi ve kaliteli hizmeti en ucuza almaktır.